معرفی کلاژن

فواید کلاژن برای مردان

تاثیر کلاژن بر تستسترون

 در زبان یونانی کلاژن به معنای «تولید کننده چسب» است که این چسب طبیعی در واقع پروتئینی است که فیبر‌های سفید پوست ، تاندون‌ها ، استخوان‌ها، غضروف‌ها و تمام بافت‌های رابط را تشکیل می‌دهد.این پروتئین در بخش‌های ژلاتینی بدن مانند زجاجیه چشم (همان مایع ژله‌ای مانند و بدون عروق و شفاف کره چشم) نیز وجود دارد.کلاژن حدود ۸۰ درصد وزن بافت‌های رابط را در بر می‌گیرد؛ بنابراین اهمیت بسیار زیادی برای بدن ما دارد.

تاثیر پروتئین‌کلاژن برای مردان تفاوت چندانی با زنان ندارد، اما مردان معمولا نگرانی‌های متفاوتی از زنان دارند. یکی از اصلی ترین نگرانی‌های آنها کاهش سطح تستسترون همزمان با افزایش سنشان می‌باشد. کاهش ترشح این هورمون بسیار مهم تاثیر بسیار زیادی بر سلامت جنسی و جسمی مردان دارد بطوری که برای درمان این مشکل اقدام به استفاده از داروهای شیمیایی می‌کنند که عوارض جانبی بسیار زیادی دارند.

به تازگی، دانشمندان دریافتند که کلاژن انسان در تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های Leydig فعال (سلول‌های بیضه ها که هورمون جنسی مردانه تولید می کنند) بسیار مهم است.

ازایش سطح تستسترون با کلازن خوراکی

همچنین از دیگر فواید کلاژن می‌توان به تقویت موهای سراشاره کرد. از آنجایی که ریزش مو و تاسی در مردان بشدت بیشتر از زنان است پس چیز عجیبی نیست که مردان بیشتر از زنان عاشق کلاژن و خواص بینظیر آن باشند. البته این قضیه در مورد سلامت مفاصل نیز صدق می‌کند. اولین فردی که در زمینه تاثیر کلاژن خوراکی بر روی سلامت مفاصل زانو تحقیق کرد آقای کورت سیدن استیکر مدیرعامل شرکت ویتال پروتئین بود. آقای سیدن استیکر به ورزش دو علاقه داشت و چون سلامت زانوها در هنگام دویدن مهم است به این فکر افتاد تا از مکملی که به بهبود سلامت مفاصل کمک می‌کند بهره ببرد. او با استفاده از مکمل کلاژن خوراکی در رژیم غذاییش توانست به این هدف دست پیدا کند زیرا غذاهایی که ما مصرف می کنیم نمی‌توانند به اندازه کافی کلاژن طبیعی برای بدن تولید نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *